Періодизація історії України
1. Стародавня доба - це період від появи людини на території сучасної України і її розвиток до VІ-ІХ ст. нашої ери, коли в процесі вдосконалення знарядь праці, техніки і технології землеробства, піднесення ремесла і торгівлі, класової диференціації та розкладу родово-общинного ладу з'являються перші протодержави, які сприяли створенню фундаменту, на якому у IX ст. зросла могутня Древньоруська держава.
2. Княжа доба: Київська Русь та її спадкоємниця Галицько-Волинська держава (ІХ-ХІІІ ст.):утворення великої і сильної Древньоруської держави, головний осередок якої складали усі нинішні етнічні українські землі, сприяло суспільно-економічному політичному і культурному розвитку східних слов'ян, висунуло її в число провідних країн середньовічного світу.
3. Литовсько-польська доба (ХІV-ХVІ ст.)- це період, коли в результаті феодальної роздрібненості, князівських міжусобиць і спустошливих набігів кочівників (особливо монголо-татарських орд) землі древньоруських князівств стали здобиччю Литви і Польщі. Наприкінці XVI ст. у складі Польського князівства опинилися всі українські землі, за винятком Північної Буковини (Молдавія), Закарпаття (Угорщина) і Чернігово-Сіверщина (Московське царство). Українські селяни були позбавлені права володіти землею і закріпачені, а великі українські землевласники здебільшого покатоличилися і спольщилися.
4. Козаччина і гетьманська держава (кінець ХVІ-ХVІІІ ст.).Цей період вітчизняної історії важливий не лише виникненням специфічного соціального стану українського суспільства, але й створенням у ході національної революції 1648-1676 рр. незалежної від Польщі української Козацької держави - Гетьманщини і її втрата в результаті внутрішньої боротьби за владу і зовнішнього тиску агресивних сусідів.
5. Період боротьби за українське національне відродження (XIX-поч. XXст.) - від "Руської трійці", культурно-просвітницької діяльності до створення політичних організацій, одним із головних завдань яких була реалізація самовизначення українського народу.
6. Українська національно-демократична революція (1917-1920 рр.), створення Української держави - Української Народної Республіки і Західно - Української Народної Республіки та проголошення 22 січня 1919 р. Акту злуки усіх українських земель.
7.Радянська державність (УСРР, згодом УРСР),яка була створена на переважній більшості українських земель після поразки української національно-демократичної революції і перебувала у складі СРСР (1922-1991 рр.).
8. Незалежна Українська держава,яка проголошена в серпні 1991 р. в результаті розпаду СРСР.
Джерело інформації: http://studopedia.su/3_39041_periodizatsiya-Istorii-ukraini.html