Еволюційний ланцюг
Розшифровано найдавніша ДНК людини
Нове відкриття вчених з Лейпцігського інституту імені Макса Планка може змусити по-іншому поглянути на еволюційне древо людини.
Після довгих років роботи німецьким антропологам вдалося відновити ділянки ДНК стародавніх людей, останки яких були знайдені в знаменитій печері Сіма-де-лос-Уесос на півночі Іспанії. До недавнього часу вважалося, що кістки і черепи 28 гомінідів належали Гейдельберзьким людям. Але тепер з'ясувалося, що в печері були поховані справжні неандертальці, а значить, вони жили всього 430 000 років тому - на 100 000 років раніше, ніж вважалося.
З цього відкриття випливає, що попередники сучасних людей походять від стародавніх гомінідів близько 750 000 років тому. І ймовірно, що їх основним предком не була гейдельбергский людина, а менш відомий Homo antecessor, що жив в Іспанії 900 000 років тому.
Для того, щоб з'ясувати все це, вчені виконали по-справжньому ювелірну роботу. Ядерну ДНК вдалося відновити по ділянці кістки і нігтя, які витягли з допомогою стерильних супер-точних інструментів. Тепер їм належить розгадати нову загадку - чому в геномі «печерних» людей є сліди Денисовского людини, що жила в тисячах кілометрів від Іспанії.
# Science @ discovery__world