Сайт "Історичний світ"
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Абхазія

Національний прапор Абхазії 
Національний прапор Республіки був затверджений сесією Верховної Ради Абхазії 23 липня 1992 в м. Сухумі після прийняття рішення про закінчення дії Конституції Абхазької АРСР 1978 року і відновлення Конституції РСР РА 1925. На прапорі нанесені 7 смуг, що чергуються зеленого і білого кольору, в лівому кутку зверху прапора розташований червоний прямокутник з відкритою долонею правої руки білого кольору а над долонею півколом – сім зірок з п’ятьма кінцями білого кольору. Розкрита біла долонька на червоному тлі – служить символом Абхазької державності. 7 п’ятикутних зірок над долонею виконують функцію містичного оберега і символізують древнє астральний знак (є навіть на античних амфорах апсілов у предків абхазів) а також сім колишніх країн Північно-Кавказької республіки: Абхазія, Кабарди, Чечено-Інгушетія, Карачаєво-Балкарія, Осетія, ДагестанАдигея ,. Зелені та білі смужки на прапорі Абхазії – свідчать про духовність і вічності Абхазії, і віротерпимості народів кавказу, одним з яких є і іслам (зелений колір), дружно співіснував з християнством (білий колір).

Національний герб республіки Абхазія утвердився сесією НД РА 23 липня 1992 в Сухуме. Герб виконаний у вигляді щита, розділеного по вертикалі на дві рівні частини зелено-білого кольору. Обриси герба пофарбовані в золотий колір, з низу герба знаходиться золота восьмиконечна зірка а у верхній частині, на білому і зеленому фоні, розташовані дві восьмипроменеві зірки золотого кольору. У центрі герба – контур вершника, що летить на казковому коні і запускає стрілу в хмари. Сценарій герба пов’язаний з героїчним епосом абхазів, який також побутує серед братніх народів Північного Кавказу.
Зелений колір символізує молодість і життя а білий духовність. Велика восьмиконечна зірка символізує солярний знак а інші дві – з’єднання культурних світів сходу і заходу.

Гімн
Шәнеибац, шәнеибац,
Аҧсуаа рыҷкәынцәа.
Аҧсны азыҳәан
Ашьа казҭәаз,
Аҧсуаа рыҷкәынцәа.
Ахақәиҭраз
Ашьа казҭәаз,
Аҧсуаа рыҷкәынцәа.

 

Австрія

Прапор. Прийнятий в 1919 році. Відмінний в 1933 р. Знову відновлений як державний в 1945 р.  Національний прапор Австрії являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, щоскладається із трьох рівновеликих горизонтальних смуг - верхньоїчервоної, середньоїбілої й нижньоїчервоної.
 
Червоний колір покликаний символізувати кров патріотів, пролиту в боротьбі за волю й незалежність Австрійської Республіки. Білий колір - символ волі, завойованої народом Австрії в результаті скинення в цій країні монархічного режиму. Крім того, офіційна версія із приводу символіки квітів австрійського прапора затверджує, що біла смуга позначає Дунай, що перетинає територію Австрії із заходу на схід.
 
Існує легенда про походження квітів австрійського прапора. У ній говориться про те, що в 1191 р. герцог Леопольд Бабенбергский (представник древнього австрійського герцогського будинку) брав участь у битві під Птолемазине. Герцог був поранений, його білий плащ покрився кров'ю, лише під поясом залишилася тонка смужка білого кольору. Таким чином, червоний і білий колірперейшли на герб Бабенбергов, а зйого - на прапор Австрії.
 
Державна емблема
В Австрійській республіці була уведена нова символіка: як герб в 1919 році був повернутий одноглавий чорний орел,щослужив гербом країни в XII-XIII вв., що став символом міцності (імператорська корона на орлу була замінена на баштову із трьома зубцями, що символізують буржуазію, селянство, робітників і ремісників). У лабетах орла - серп і молот, також символ союзу селян і робітників. В 1945 році на гербі Австрії з'явився новий символ - розірваний ланцюг, що сковує лабети орла. Це пам'ять про аншлюс ("приєднанні") Австрії до німецького рейха, що відбулись в 1938 році.
 
Гімн
Гори, ріки і собори,
Краю рідного простори, —
Майбуття твоє сія.
Батьківщина духом дужих,
До краси чутливих дуже —
Наша славна Австрія!
Суперечливе минуле —
Славне, світле, дике, чуле.
В тебе вища місія, —
Буде серденьком могутня
Посеред Европи сутня —
Наша славна Австрія!
Йди в нові часи сміливо,
Вільно, свято і зичливо,
Як одна міцна сім’я.
Братнім хором заспіває,
Клятву вірності приймає —
Наша люба Австрія!
 http://ukrexport.gov.ua/ukr/z_info/aus/1556.html
 
 
Албанія
Державний прапор Народної Республіки Албанії забарвлений в суцільний червоний колір з гербом посередині. Червоний колір прапора - символ крові албанських патріотів, пролитої ними у багатовіковій боротьбі проти турецьких поневолювачів. Прапор в теперішньому вигляді існує з 1945 року.
 
Державний герб Народної Республіки Албанії зображений у вигляді двоголового орла на червоному щиті. Орел на гербі - символ бойового духу албанського народу, спосіб життя якого, за народними повір'ями, схожий з духом і способом життя албанця. Адже з прадавніх часів албанці називають своє гірське держава "Шкіпер" (Shqiperia), що в перекладі означає «країна орлів», а себе нащадками орлів. Чорний двоглавий орел був емблемою національного героя Албанії-Ськандербега, який в 15 столітті вів національно-визвольну боротьбу проти турецького ярма.
http://www.prazdnikimira.ru/articles/ves_mir/europe/Albania/Simvolika_albanii/
 
Андора

Прапор Андорри — прямокутне полотнище, що складається з трьох вертикальних рівних синьої, жовтої і червоної смуг.

В центрі середньої жовтої смуги — герб Андорри. Цей триколір є прапором Андорри з XIX століття. Синій і червоний — кольори Франції, а жовтий і червоний — Іспанії: разом вони відображають франко-іспанське заступництво над Андоррою. В центрі прапора — щит із зображенням митри і палиці Уржельського єпископа і двох биків, які символізують об'єднане управління Франції і Іспанії; червоні смуги на жовтому фоні — кольори Каталонії. Девіз на щиті: «Єдність робить сильною» (лат. Virtvs Vnita Fortior). Прапор був прийнятий у 1866 році.

Гімн Андори

Офіційний текст каталанською

El gran Carlemany, mon Pare dels alarbs em deslliurà,
I del cel vida em donà de Meritxell, la gran Mare,
Princesa nasquí i Pubilla entre dues nacions neutral
Sols resto l'única filla de l’imperi Carlemany.
Creient i lluire onze segles, creient i lliure vull ser.
Siguin els furs mos tutors i mos Prínceps defensors! I mos Prínceps defensors!

 

Білорусія

На прапорі Білорусі:
Дві горизонтальні смуги, нижня зелена в два рази тонше верхньої червоної
Близько древка вертикально розміщений білоруський національний орнамент червоного кольору на білому фоні, що становить 1/9 довжини прапора, відношення ширини прапора до його довжини - 1: 2.
Значення і історія прапора Білорусі:
Червоний колір на сучасному прапорі Білорусі символізує штандарти переможної Грюнвальдської битви білоруських полків з хрестоносцями, колір прапорів Червоної Армії і білоруських партизанських бригад. Зелений - надію, весну і відродження, ліси і поля. Білоруський орнамент - стародавню культуру народу, духовне багатство, єдність.
Білорусь - єдина з країн колишнього СРСР, що відновила радянський прапор (з невеликими змінами). Сучасний прапор слід зразком прапора Білоруської РСР, з якого були вилучені радянські символи - серп, молот і зірка, а орнамент зображений червоним на білому фоні (на прапорі Білоруської РСР орнамент був білим на червоному тлі).
Друга неділя травня є Державним святом - Днем Державного герба Республіки Білорусь і Державного прапора Республіки Білорусь [
Кольори прапора Білорусі:
червоний, зелений, білий
3 кольори

Герб Білорусії (Білорусі) (біл. Герб Беларусі) - офіційний державний символ (емблема) Республіки Білорусь. Прийнято 7 червня 1995 за результатами референдуму. Він замінив герб «Погоня» використовувався з 1991 року. За зразок був прийнятий герб Білоруської РСР.

На підставі референдуму Президент Республіки Білорусь видав укази «Про затвердження еталона Державного герба Республіки Білорусь» та «Про затвердження положення про Державний прапор Республіки Білорусь». Згідно з офіційним опису, герб представляє особливий зелений контур Республіки Білорусь в золотих променях сонця над земною кулею. Зверху контура знаходиться п'ятикутна червона зірка. Герб обрамлює вінок із золотих колосків, переплетених справа квітками конюшини, зліва - льону. Колосся оповиті червоно-зеленою стрічкою, на якій знизу зроблено напис золотом «Республіка Білорусь».

Слова М. Климковича
Музыка Н. Соколовского

Официальная версия

Мы, беларусы, з братняю Руссю
Разам шукалі к шчасцю дарог.
У бітвах за волю, у бітвах за долю
З ёй здабылі мы сцяг перамог!
Нас аб’яднала Леніна імя,
Партыя к шчасцю вядзе нас у паход.
Партыі слава! Слава Радзіме!
Слава табе, беларускі народ!
Сілы гартуе люд Беларусі
У братнім саюзе, у мужнай сям’і
Вечна мы будзем, вольныя людзі,
Жыць на шчаслівай, вольнай зямлі!
Нас аб’яднала Леніна імя,
Партыя к шчасцю вядзе нас у паход.
Партыі слава! Слава Радзіме!
Слава табе, наш свабодны народ!
Дружба народаў — сіла народаў,
К шчасцю працоўных сонечны шлях
Горда ж узвіся ў светлыя высі,
Сцяг камунізму — радасці сцяг!
Нас аб’яднала Леніна імя,
Партыя к шчасцю вядзе нас у паход.
Партыі слава! Слава Радзіме!
Слава табе, наш савецкі народ!

 

Бельгія

На прапорі Бельгії:
Три вертикальних смуги однакової товщини: чорна, жовта і червона
Значення і історія прапора Бельгії:
Кольори прапора Бельгії традиційно були квітами Брабантского Герцогства. Форма заснована на формі прапора Франції, хоча походження пропорцій 13:15 невідомо.
Дата прийняття - 23 січня 1831. Вид прапора затверджений статтею № 193 бельгійської конституції, проте там наведено зворотний прийнятому зараз порядок кольорів (тобто червоний, жовтий, чорний)
Хоча офіційно відношення сторін прапора становить 13:15, на практиці використовуються більш витягнуті прапори (найчастіше - з відношенням 2: 3). Більшість бельгійців були б пребагато здивовані, якби дізналися, що відповідно до закону їх прапор повинен бути майже квадратним.
Цивільний прапор також використовується збройними силами Бельгії (крім флоту)
Бельгійський прапор був важливим символом під час бельгійської революції і війни за незалежність 1830 року, однак виглядав він трохи інакше, ніж затверджений пізніше варіант: прапор мав три горизонтально розташовані смуги (зверху вниз - червоний, чорний, жовтий) і був більш витягнутим по формі. Подібний прапор, теж горизонтальний, червоно-жовто-чорний (зверху вниз) був символом невдалого повстання проти австрійського панування в 1789 році.
Інші офіційні прапори Бельгії
Державний (урядовий) прапор Бельгії виглядає так само, як і цивільний, тільки на жовтою смузі зображені стоїть на задніх лапах лев і корона. Державний прапор був офіційно затверджений у своїй ролі в 1950 році. Раніше, з 1936 року, цей прапор був військово-морським прапором країни, до тих пір поки військово-морський флот Бельгії був скасований після окупації Бельгії Німеччиною (в 1940 році).
Нинішній військово-морський прапор країни являє собою біле полотнище з Андріївським хрестом з червоно-жовто-чорних стрічок. Над місцем перехрещення стрічок розташований малюнок корони і двох перехрещених гармат, під місцем перехрещення стрічок - силует якоря.
Крім того, свій прапор має кожна провінція, округ, співтовариство, місто і комуна Бельгії.
Кольори прапора Бельгії:
чорний, жовтий, червоний
3 кольори

Герб. Існує три герби — малий, середній та великий. Основним елементом кожного з них є національний символ бельгійців — золотий лев з червоними кігтями та язиком на чорному щиті — це так званий бельгійський лев (Leo Belgicus). Навколо щита золотий ланцюг зі знаком Ордена Леопольда. Щит увінчаний великогерцогською короною. За щитом поміщаються перехрещені жезли: один жезл — з золотим левом — символ незалежності Бельгії, другий — з «рукою правосуддя» — символ справедливості. На червоній стрічці золотими літерами написаний національний девіз бельгійців — «L'union fait la force»- що перекладається як — «Єдність дає силу». На великому та середньому гербах, ще присутні по боках щитотримачі — золоті леви кожен з яких тримає прапор Бельгії, позаду — королівськамантія увінчана, нагорі якої можна побачити королівську корону — символ королівської влади, яка дотепер присутня у Бельгії.

Великий герб також має позаду мантії 9 прапорів та штандарт бельгійських провінцій.

Гімн

Відповідно до легенди гімн був написаний у вересні 1830 року молодим революціонером під псевдонімом Жанневаль, який вперше зачитав слова гімну у брюссельському кафе Aigle d'Or café.

Справжнє ім'я Жанневаля було Луі Олександр Деше і він був актором у театрі «Монета» (Le Théâtre de la Monnaie), де в серпні 1830 року розпочалась Бельгійська революція. Автор гімну загинув 18 жовтня 1830 під час війни. Музику до La Brabançonne написав Франсуа Ван Кампену (François Van Campenhout), який був диригентом у цьому ж театрі. Вперше зіграна у вересні 1830 року.

Гімн отримав офіційний статус у 1860 році, після видалення рядків з випадами у сторону Принца Оранського.

Як багато елементів бельгійського фольклору, національний гімн має багато спільного з гімном Франції «La Marseillaise».

Наразі офіційним гімном є тільки перший вірш пісні.

Французька мова

Ô Belgique, ô mère chérie,
À toi nos cœurs, à toi nos bras,
À toi notre sang, ô Patrie !
Nous le jurons tous, tu vivras !
Tu vivras toujours grande et belle
Et ton invincible unité
Aura pour devise immortelle :
Le Roi, la Loi, la Liberté !
Aura pour devise immortelle :
Le Roi, la Loi, la Liberté !
Le Roi, la Loi, la Liberté !
Le Roi, la Loi, la Liberté !
 
Болгарія
На прапорі Болгарії:
Три горизонтальні смуги однакової товщини: біла, зелена і червона
Значення і історія прапора Болгарії:
Біла смуга уособлює свободу і мир. Зелена смуга - ліси і сільське господарство. Червона символізує кров, пролиту в боротьбі за державну незалежність.
Раніше на болгарському прапорі у верхньому лівому куті був зображений герб Болгарії, проте він був видалений з прапора в 1991-му році, відповідно до нової конституції країни. Також була змінена пропорція прапора з 2: 3 на 3: 5. Прапор без герба (у пропорції 2: 3) використовувався в якості торгового прапора Народної Республіки Болгарія.
Кольори прапора Болгарії:
білий, зелений, червоний
3 кольори

Герб Болгарії являє собою темно-червоний щит, увінчаний історичною короною Болгарії. На щиті зображений коронований золотий лев, що стоїть на задніх лапах. Щит тримають два золоті короновані леви. Під щитом розташовані гілки дуба і стрічка з девізом "Съединението прави силата" (Єдність дає силу).

Прийнято вважати, що три леви означають три історичні землі Болгарії: МезіяФракія і Македонія.

Опис.  Нинішній герб Болгарії прийнятий народними зборами в 1997 році. Це дещо змінена версія герба, який використався в 1927-1946 рр. Цей герб, у свою чергу, грунтувався на особистому гербі болгарського царя Фердинанда I. Згідно з конституцією Болгарії, прийнятою в 1991 році

Герб республіки Болгарія зображає золотого лева на темно-червоному щиті.

Впродовж кількох років між політичними партіями не втихали спори про точний вид герба. Останнє рішення було затверджене в законі про державний герб Республіки Болгарія від 4 серпня 1998

Гімн
Мила Родино 
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites